Apple přechází na USB-C

Populární konektor typu USB-C se u Applu dostává na stále větší množství zařízení. Najdeme ho prakticky u každého nového MacBooku i Macu Pro. Od roku 2018 jej má iPad Pro a od roku 2020 i iPad Air. 

K přechodu na nový standard Apple nenutí jen zákazníci, ale i Evropská unie, která schválila zákon, podle kterého by měly všechny smartphony, tablety, sluchátka a další drobná elektronika disponovat právě USB-C portem.


IPad mini, IPad Pro

Jak v uplynulých dnech upozornil analytik Ming-Chi Kuo, který se mnohokrát potvrdil jako spolehlivý zdroj, USB-C zřejmě skutečně přijde. První iPhone s USB-C by dle něj měl přijít již v druhé polovině roku 2023, což by časově odpovídalo očekávané řadě iPhone 15.

Dalším faktorem, který rozhodnutí Applu jistě urychlí, by mohlo být i aktuální jednání Evropské komise, které se snaží prosadit konektor USB-C jako povinný pro všechny výrobce smartphonů a drobné elektroniky. Návrh sice ještě kompletně schválený nebyl, ale je v pokročilé fázi, takže firma zřejmě už nehodlá více riskovat. Možná tedy už příští rok se dlouholetí kritici konečně dočkají toho, že jim bude na všechna zařízení skutečně stačit jedna nabíječka.

 

 

________
ZDROJE: 

https://smartmania.cz/apple-prechazi-na-usb-c-docka-se-iphone-a-dalsi-ctyri-zarizeni/

https://mobilmania.zive.cz/clanky/zda-se-ze-apple-planuje-vetsi-migraci-na-usb-c-dostanou-jej-iphony-ci-sluchatka-airpods/sc-3-a-1355073/default.aspx